Rovirmed foglalkozás-egészségügyi Kft.
FŐOLDAL Rendelők Munkatársak Tanácsok Árak Ajánlatkérés Elérhetőség Rendelési idő

 

 

 

...HA MEGBÍZHATÓ,

SZEMÉLYES SZOLGÁLTATÓT

                                  KERES!  

SZOLGÁLTATÁSAINK




Tanácsok

Otthoni teendők CoVid-19 fertőzésben. Mik a risztó jelek? Mikor kell mentőt hívni?
2021.03.07

2022. 04. 05-ai frissítés

Kedves Betegeink!

Segítséget szeretnénk adni az otthoni koronavírusos betegek tüneti kezeléséhez. Először is nyugodjon meg, jó esély van arra, hogy az Ön esetében is viszonylag enyhe lefolyásu lesz a megbetegedés. Kérjük, amennyiben otthoni tesztje lett pozitív, értesítsen bennünket!

Karantén szabályok: tünetek kezdetétől 7 napig otthon, elkülönülve kell maradnia. Karantén megszűnik, ha letelik a 7 nap és tünetmentessé válik. Felszabadító teszt nem szükséges.

Kontakt szabály: akinek 3 oltása van, nem számít kontaktnak, nem kell karanténban lennie, de amint tünete van, tekintse magát fertőzöttnek, onnantól rá is vonatkozik a fenti karantén idő.

Teendők:

1. Fájdalom és lázcsillapítás: FONTOS! Amennyiben csak hőemelkedése van, vagy láztalan, akkor is ajánlott a szedésük,  csökkentett dózisban. Ezzel a gyulladás mértékét tudjuk csökkenteni.

           Max. 3x500 mg Algopyrin (metamisol), és/vagy max. 3x600 mg Ibuprofen és/vagy  max. 3x500 mg Paracetamol 

2. Vitaminok:

           D-vitamin: naponta 3-6000 NE, C-vitamin naponta minimum 1000 mg

3. Fekvés, pozícionálás: amennyiben tud, naponta többször üljön ki ágy szélére, ágyban is napközben félülő helyzetben legyen. Feküdjön minél többet hason, ezzel jobban átlélegzi a tüdőt. Naponta végezzen többször légző tornát (pl. fújjon fel lufit vagy kesztyűt!). Légző tornáról külön is írtunk, a tanácsok között megtalálja.

4. Egyéb szerek: allergia ellenes szerek (szintén csökkentik a gyulladást), Allergodil orrspray: kisérletes körülmények között csökkenti az orrnyálkahártyán a vírus számot,  torokfertőtlenítő, hasmenésnél Smecta por, sós-cukros tea (1 kávéskanál só 1 l cukros teába), köptető reggel és délben (pl. ACC 600 mg 1x1, vagy Ambroxol).

5. Monitorozás: vérnyomás -és pulzus mérés naponta 2-3x, lázmérés 2x, oxigén szaturáció ellenőzés (ha van pulzoximeter) naponta 2-3 alkalommal nyugalomban és terhelés közben

RIASZTÓ JELEK: nyugalmi légzésszám 24/min felett, alacsony vérnyomás (90 hgmm alatti felső érték), nyugalmi pulzus 100/min felett, oxigén szaturáció 93% alatt. (Mindig vegyék figyelembe azt is, hogy betegség előtt milyen értékeik voltak.)

FULLADÁSRA UTALÓ JELEK: ágyban fekve kevés a levegő, beszéd vagy étkezés közben kifullad, kis terhelésre is fullad, ha nagyon gyengének érzi magát (ágyból nem tud felkelni)

Ha bármelyiket észleli magán,  hívjon mentőt! Fontos, hogy időben kórházba kerüljön!!!